VIDEO | Steaua defilează în amicale! ,,Militarii” au făcut scor în ultimul meci jucat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 17 februarie 2021, ora 18:15,
csa steaua
csa steaua

Steaua Bucureşti a făcut intrucţie cu Vediţa Coloneşti într-un meci amical disputat în această perioadă de pregătire.

,,Militari” au câştigat cu scorul de 5-1 în partida din Ghencea, disputată în compania olştenilor, după ce aceştia au fost cei care au deschis scorul.

Golurile partidei au fost marcate de Robert Dalu, în minutul 13 pentru oaspeţi, în timp ce pentru Steaua au marcat Rareş Enceanu, în minutele 16 şi 73, Phillipe Nsiah, în minutele 35 şi 45, iar Florin Răsdan a marcat şi el, în minutul 69.

Cum au arătat cele două formaţii astăzi

Steaua: Horia Iancu – Antonio Vlad, Ovidiu Morariu, Sergiu Bactăr, Robert Neacșu – Vlad Nițu, Mădălin Mihăescu, Rareș Enceanu, Florin Răsdan – Cezar Mihalache, Philippe Nsiah
Rezerve: Raul Bălbărău – Walace da Silva, Adrian Ilie, Valentin Bărbulescu, Remus Chipirliu, Liviu Băjenaru, George Călințaru, Dragoș Huiban, Emilian Pacionel
Antrenor: Daniel Oprița

Vediţa Colonești: Șerban Alexandru – Daniel Mitrache, Silviu Pâslaru, Marian Sanda, Alexandru Udeanu, Iulian Tameș, Alexandru Cincă, Eduard Neacșu, Robert Stancu, Gheorghe Aria, Robert Dalu
Antrenor: Mircea Stan

Pentru echipa antrenată de Daniel Opriţa urmează un nou meci de pregătire sâmbătă, de la ora 12:00, când va juca cu Metalul Buzău.

Citeşte şi Plan de milioane! Ilie Dumitrescu, propunere pentru CSA Steaua: ”Aș da și eu o sută de euro pe an!”