CFR CLuj a învins Universitatea Craiova cu 1-0! Prima victorie în Bănie după 3 ani

Articol de Gabriel Ion - Publicat joi, 25 aprilie 2024, ora 22:49,
CFR Cluj
CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii.

Ambele echipe au câtre 34 de puncte după acest meci

La Craiova, într-un meci echilibrat, în care clujenii au dominat lupta la centrul terenului, oaspeţii au deschis scorul în minutul 71, prin Bîrligea, jucător intrat pe teren cu trei minute mai înainte.

Până la final elevii lui Gâlcă nu au reuşit să egaleze, iar clujenii au plecat cu trei puncte din Bănie, învingând la limită, scor 1-0.

CFR a egalat-o la puncte pe Craiova, în clasamentul play-off-ului. Ambele echipe au câtre 34 de puncte, Craiova fiind pe locul 3, iar CFR pe 4.