VIDEO | Hagi, furios pe fotbaliștii săi! Al doilea amical pierdut de Viitorul în Antalya

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 17 ianuarie 2020, ora 14:10,
amical viitorul

Viitorul a pierdut în fața ucraineenilor de la Olimpik Donețk, scor 2-1, în al doilea meci de pregătire al stagiului din Turcia.

Golul echipei constănţene a fost marcat de Iancu, în minutul 38. Ucrainienii au înscris prin Chogadze ‘12 şi Zaviyskiy ‘67. Hagi a ales o următorii titulari: Căbuz – Dussaut, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer – Artean, Dulca, Grosu – Iancu, Rivaldinho, Pitu.

În repriza a doua toți titularii au fost înlocuiți iar Viitorul a început în formula: Cojocaru – Boboc, Mladen, Iacob, Filip – Ciobanu, Achim, Casap – Ganea, Zoua, L.Munteanu.

Echipa lui Hagi a pierdut și primul amical din Turcia în fața celor de la Young Boys Berna, scor 1-0. Viitorul mai are de disputat partide de pregătire în Antalya. Adversare vor fi Sturm Graz, Ballkani (Kosovo) și Jagiellonia.