VIDEO | Eșec neașteptat pentru ‘U’ Cluj! Gloria Buzău a dat lovitura în repriza a doua

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 septembrie 2020, ora 16:35,
gloria buzau u cluj

Gloria Buzău a câștigat meciul de pe teren propriu cu ‘U’ Cluj, scor 2-1, în etapa a treia din Liga a 2-a. ‘Șepcile roșii’ au condus la pauză.

Idan Golan a deschis scorul în minutul 15 pentru ”U”, în urma unei acțiuni în care a rămas singur cu portarul Stoian, pe care l-a „executat” cu sânge rece.

În minutul 72, Gloria Buzău a egalat prin Iurcu, care a reluat o minge centrată din partea dreaptă.

În minutul 86, Iurcu a înscris din nou pentru echipa buzoiană, cu o lovitură de cap din 6 metri, profitând de o eroare gravă în apărarea oaspeților.

‘U’ Cluj a strâns doar trei puncte după primele trei etape și se află în partea inferioară a clasamentului. De cealaltă parte, Gloria Buzău este neînvinsă în acest debut de sezon.