VIDEO | Deja vu pentru Claudiu Keșeru! ”Nu se poate să semene aşa de tare!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 septembrie 2018, ora 09:04,
claudiu-keseru

Claudiu Keșeru, 31 de ani, a fost omul primei reprize a meciului dintre Ludogoreț și Bayer Leverkusen. Internaționalul român a înscris primul gol al partidei și a creat faza din care bulgarii au înscris pentru 2-0.

Chiar și așa, Ludogoreț nu a reușit să obțină un punct în prima etapă a grupelor Ligii Europa. La finalul partidei, Keșeru a declarat că a avut parte de un deja vu. În timpul meciului, de joi seară, românul și-a amintit de confruntarea cu Arsenal, din 2016, din faza grupelor Ligii Campionilor.

Londonezii au fost conduşi cu 2-0, dar au câştigat cu 3-2, graţie unui gol marcat de Mesut Ozil pe final:

„Cu siguranţă rezultatul nu e unul pe care îl aşteptam. Nu mă aşteptam să fie o echipă atât de solidă. Intrau foarte uşor la noi în teren. A fost acel gol cu acel şut, în care nu s-a uitat. La golul 3, m-am trezit lângă el, pe 16 metri. Cu siguranţă că era altceva dacă reuşeam să intrăm la pauză cu 2-0.

Mi-a adus aminte puţin de meciul cu Arsenal, în care am condus cu 2-0 şi Ozil a dat acel gol pe final. Parca îl vedeam în minte şi refuzam încă din prima repriză acest deznodământ. Spuneam că nu se poate să semene aşa de tare”, a spus Keşeru, la finalul meciului.

arsenal londraclaudiu keserudeclaratii keseruludogorețfotbalbayer leverkusenliga europa