VIDEO | Gol superb marcat de Keseru cu Leverkusen! PAOK a pierdut! Rezultatele din Europa League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 septembrie 2018, ora 00:32,
keseru
keseru

Claudiu Keșeru a fost eroul primei reprize a partidei dintre Ludogoreț și Bayer Leverkusen! Românul a marcat primul gol al meciului și a creat practic faza din care echipa bulgară a înscris pentru 2-0. PAOK a pierdut cu 1-0 în fața lui Chelsea, iar Standard Liege, cu Răzvan Marin titular, a fost spulberată de Sevilla.

Keșeru s-a descurcat cel mai bine dintre românii din Europa League! Fostul atacant al FCSB-ului a deschis scorul în minutul 8, după o lovitură liberă executată magistral!

Keșeru a creat, practic, și golul prin care bulgarii s-au desprins pe tabelă. Atacantul român a inventat o pasă cu călcâiul, destabilizând întreaga apărare adversă (2-0).

N-a fost însă victorie pentru Ludogoreț. Havertz a redus din diferență în minutul 38, iar Thelin a înscris golul egalizator (63).

Leverkusen a dat lovitura șase minute mai tîrziu. Havertz a marcat din nou, iar oaspeții au câștigat cu 3-2, după ce au fost conduși cu 2-0! Keșeru, eroul primei reprize, a fost integralist. La fel și Cosmin Moți.

În Grecia, la Salonic, a fost iureș în tribune, dar și pe teren. Chelsea s-a impus doar cu 1-0, prin golul marcat de Willian, în minutul 7, dar a controlat partida.

Suporterii echipei lui Răzvan Lucescu au făcut show în tribune. Toșca a fost titular la PAOK.

Standard Liege a fost dezintegrată de Sevilla, în Spania. Răzvan Marin a fost integralist și a simțit umilința din teren. Spaniolii s-au impus cu scorul de 5-1.

Andrei Ivan a fost titular în partida în care Rapid Viena a învins-o pe Spartak Moscova. Austriecii care au scos-o pe FCSB din Europa s-au impus cu scorul de 2-0.