Răzvan Lucescu recunoaște superioritatea lui Chelsea: ”Este un rezultat normal!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 septembrie 2018, ora 08:30,
razvanlucescu

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Chelsea Londra, în prima etapă a grupelor Ligii Europa.

La finalul partidei, Răzvan Lucescu a recunoscut că rezultatul înregistrat pe tabelă este unul normal. Totodată, tehnicianul român a declarat că PAOK s-a speriat de Chelsea, jucătorii săi fiind copleșiți de emoții în primele minute ale meciului:

„A trecut un meci, în faţa unei echipe puternice. Au creat pericol în orice moment. Din punctul meu de vedere, am fost dominaţi de emoţii la începutul meciului. Am primit acel gol la început. Pas cu pas, în repriza a doua, am avut mai mult control şi am urcat liniile. A rămas acest rezultat, un rezultat normal. Sunt satisfăcut de munca uriaşă a jucătorilor”, a spus Lucescu, la finalul meciului.

Și Alin Toșca, fotbalistul român al lui PAOK s-a convins de forța echipei londoneze. Acesta crede că echipa sa se va bate pentru locul 2 din Grupa L, cu Bate Borisov și MOL Vidi:

„Îmi pare rău că nu am reuşit să scoatem un rezultat pozitiv în această seară. Oamenii care au venit la stadion meritau, au făcut o atmosferă incredibilă. Trebuie să fim foarte atenţi, să vedem ce am greşit şi să nu mai facem greşeli. M-au ajutat toţi băieţii, mă simt bine la PAOK.

Eu cred că ne luptăm la locul 2, Chelsea e o echipă foarte puternică. Trebuie să fim atenţi şi la ceilalţi adversari. Trebuie să uităm meciul din această seară. Răzvan nu a vorbit încă cu noi. Cred că mâine vom avea o şedinţă”, a spus Toşca, la finalul meciului.

fotbalalin toșcagreciadeclaratii razvan lucescuchelsea londraliga europareactie razvan lucescupaok salonic