Sorin Cârțu vede titlul în Bănie! „Nu știu cum vor dormi cei de la CFR”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 04 iulie 2020, ora 00:03,
cartu craiova

Universitatea Craiova pune presiune pe CFR Cluj după victoria de la Mediaș. Președintele ‘alb-albaștrilor’, Sorin Cârțu, a declarat că soarta titlului e în mâinile echipei sale, iar CFR se poate încurca la Giurgiu, cu Astra.

Gaz Metan Mediaș – Universitatea Craiova s-a încheiat 1-2. Romeo a deschis scorul pentru gazde în minutul 22, dar oaspeții au întors rezultatul prin Mihăilă (39′) și Cicâldău (54′). În minutul 71, medieșenii au rămas în zece oameni, după eliminarea lui Buș

Au dat și ei, și noi gol cu ajutorul adversarilor. A fost carambol, au fost 4 devieri. Una peste alta, meritam să câștigăm, era păcat să facem meci nul, că le-am fost superiori una peste alta.

Nu știu cum vor dormi cei de la CFR, e o echipă solidă, echipă bună, nu cred că se împiedică ei de Astra. Dar mai știi? Fotbalul are atâtea necunoscute! Dacă vrem ce facem ceva, să ne ajutăm noi pe noi, să ne bazăm pe noi, că nimeni nu ne-a ajutat pe noi niciodată când am făcut ceva„, a spus Sorin Cârțu la DigiSport.