Craiova pune presiune pe CFR Cluj! Andrei Ivan: „Suntem foarte motivați la fiecare meci”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 03 iulie 2020, ora 22:41,
andrei ivan craiova gaz metan

Universitatea Craiova a câștigat meciul din deplasare cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, în etapa a șasea din play-off-ul Ligii 1, și a urcat pe primul loc în clasament, cel puțin până la meciul Astra Giurgiu – CFR Cluj, de duminică.

Roberto Romeo a deschis scorul pentru Gaz Metan în minutul 22. Valentin Mihăilă a egalat în minutul 39.

Craiova a trecut în avantaj în minutul 54, după reușita lui Alexandru Cicâldău.

În minutul 71, Sergiu Buș, golgheterul de la Gaz Metan, a fost eliminat, după ce i-a înjurat pe arbitri.

Suntem foarte motivați la fiecare meci, vrem să câștigăm fiecare meci și să ne batem la titlu. Chiar dacă nu marchez, îmi ajut echipa. Vreau să câștigăm și o să vină și golurile.

Omogenitatea este foarte importantă în această echipă, ne știm de foarte mult timp. Trebuie să câștigăm și cu FCSB.

Am avut meciul în mână și Mirko a făcut un meci foarte bun astăzi„, a spus Andrei Ivan la DigiSport.