Panică la FCSB! Cât lipsesc Olaru şi Miron, după accidentările din meciul cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 13 aprilie 2021, ora 17:35,
FCSB victorie

FCSB a remizat sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, contra celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1.

În prima repriză a meciului de la Sfântu Gheorghe, FCSB a primit o lovitură la care nu se aştepta chiar înainte de cele mai importante meciuri, cele din play-off.

FCSB. Foto: Facebook FCSB

Toni Petrea i-a pierdut pe Darius Olaru şi Andrei Miron, care s-au accidentat în prima repriză a meciului din deplasare cu elevii lui Leo Grozavu.

După ce au fost înlocuiţi prematur în meciul disputat contra lui Sepsi, cei doi fotbalişti au aflat acum cât vor sta departe de terenul de fotbal.

Ambii fotbalişti nu vor mai juca pentru FCSB pentru cel puţin o lună de zile şi vor rata meciul din Supercupa Românie cu CFR plus alte 4 partide din play-off, potrivit Fanatik.

La ultimul meci din sezonul regulat Andrei Miron a acuzat mai multe probleme musculare la piciorul stâng, în timp ce mijlocaşul Olaru a suferit o lovitură în zona umărului.

Pe lângă cei doi fotbalişti care vor lipsi din echipă timp de o lună de zile, FCSB nu se va mai putea baza în reszul sezonului nici pe Florinel Coman.

Meciurile pe care le vor rata Miron şi Olaru sunt cu CFR Clul în Supercupa României, respectiv cu FC Botoșani (acasă), Academica Clinceni (deplasare), Sepsi (acasă) și Craiova (deplasare) din play-off.