Dennis Man nu se gândeşte încă să plece de la FCSB! ,,Văd că oamenii se răzbună pe mine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 22 ianuarie 2021, ora 23:39,
dennis man
dennis man

Meciul dintre FCSB şi FC Voluntari, din etapa a 18-a a Ligii 1, disputat pe Arena Naţională, s-a terminat cu scorul de 2-1 pentru gazde.

Golurile partidei au fost marcate de către Dennis Man, în minutul 37, din pasa lui Răzvan Oaidă şi Florin Tănase, în minutul 71, din penalty pentru FCSB, iar FC Voluntari a punctat în minutul 90+3 prin Jefte, tot din penalty.

Dennis Man, cel mai bun marcator al celor de la FCSB în acest sezon de Liga 1, a comentat la finalul jocului prestaţia echipei pentru care evoluează. Acesta a explicat şi mesajul către Pintilii, după ce a înscris.

,,Importante sunt cele trei puncte, mergem încrezători înainte, a fost un meci greu, s-a resimţit oboseala de la meciul trecut, au fost puţine zile de recuperare, dar nu avem ce face. E mai greu să te menţii, importante sunt cele trei puncte şi mutăm presiunea pe CFR. CFR-ul are un lot valoros şi foarte mare, cu jucători buni, nu ştiu dacă plecarea lui Djokovic e o problemă pentru ei. Important e ca noi să ne câştigăm meciurile pe care le avem şi să punem puncte în clasament.

Pintilii trece prin momente grele în familia lui, suntem alături de el, îl susţinem cu toată inima şi victoria asta i-o dedicăm lui.„, a declarat Dennis Man.

Citeşte şi EXCLUSIV | Fotbalul românesc va intra în normalitate dacă o măsură s-ar implementa! ,,Toate speculaţiile vor fi eliminate”

Man a vorbit şi despre o posibilă plecare de la FCSB. Mijlocaşul spune că se concentrează momentan pe ce are de făcut la actuala echipă, iar la un transfer încă nu se gândeşte.

,,Nu ştiu de nicio ofertă, văd şi eu prin ziare ce se scrie, sunt zilnic transferat pe la toate echipele din Europa, dar nu sunt eu de vină şi nu e problema mea asta. Văd că oamenii se răzbună pe mine, dar eu încerc să-mi fac treaba pe teren, nu mă gândesc la un transfer acum. Încerc să-mi văd de treaba mea, să dau totul cât timp sunt aici şi să las la o parte transferurile şi ce se scrie zi de zi. La sfârşitul campionatului să dea Dumnezeu să ieşim campioni şi vom vedea pe ce drum vom merge.„, a mai precizat Dennis Man la finalul jocului cu FC Voluntari.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne în continuare liderul Ligii 1, cu 41 de puncte adunate, după 18 jocuri disputate până acum.

De cealaltă parte, FC Voluntari se află pe locul 15 în Liga 1, unde a adunat doar 15 puncte din cele 18 etape scurse până acum din campionat.

Citeşte şi VIDEO | FCSB, de neoprit în 2021! Man şi Tănase, show şi cu FC Voluntari într-o victorie la limită