FOTO | Un nou test, o nouă victorie pentru echipa lui Viorel Moldovan!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 februarie 2021, ora 15:54,
petrolul
petrolul

„Lupii galbeni” au ieșit victorioși din ultimul meci amical al perioadei de pregătire din această iarnă, după victoria cu scorul de 7-0, contra formației Astra II!

Golurile formației de pe Ilie Oană au fost marcate în prima repriză de Romario Moise (23), Serge Ekollo (42), iar în partea a doua, rezultatul final a fost stabilit de Balint (59), Mitrea (61), Buhăescu (72, 86) și Bratu (74).

Partida s-a disputat la Pleașa și a reprezentat ultimul meci amical înainte de disputa împotriva celor de la Poli Iași din Cupa României, programată marți, de la ora 20:30.

Viorel Moldovan a început partida cu Kitanov – Bărboianu, Meijers, Nicolae, Țicu – Nir Lax – Ekollo, Moise, Roige, Saim Tudor – Balint, iar începând cu repriza secundă au mai intrat Olaru, Lică, Manolache, Mitrea, V. Bogdan, Constantinescu, Bratu, Buhăescu și Popovici.