VIDEO | FCSB, victorie în ultimele minute cu Gaz Metan Mediaș! Formația lui Toni Petrea revine pe prima poziție în ierarhie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 martie 2021, ora 23:25,
FCSB1
FCSB1

„Roș-albaștrii” s-au impus pe teren propriu în fața celor de la Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, în runda cu numărul 26 din Liga 1!

Singurul gol al partidei a fost marcat de Florin Tănase, printr-o lovitură de cap în minutul 90+2 al partidei.

În urma acestui rezultat, formația pregătită de Toni Petrea rămâne liderul Ligii 1, cu 57 de puncte acumulate în cele 26 de meciuri disputate. „Roș-albaștrii” sunt la egalitate de puncte cu CFR Cluj, dar au un golaveraj mai bun. Pentru bucureșteni urmează partida din deplasare de pe terenul celor de la UTA Arad, programată sâmbătă, 13 martie, de la ora 20:00.

De partea cealaltă, medieșenii au obținut un nou eșec, al cincelea consecutiv și ocupă în acest moment locul 12 în Liga 1, cu 28 de puncte în 26 de meciuri. Pentru formația pregătită de Mihai Teja urmează partida de acasă, contra ocupantei locului trei, CSU Craiova, programată vineri, 12 martie, de la ora 20:30.

Echipele de start din meciul FCSB – Gaz Metan Mediaș:

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic – Șut, Olaru, Oaidă – Moruțan, Fl. Tănase, Oct. Popescu
Rezerve: Straton, Crețu, Panțîru, Simion, Haruț, Vukusic, Vînă, Perianu, Niță

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Baco, Yuri, Velisar – Alceus, Chamed, Gabriel – Valente, R. Romeo, Plumbuitu
Rezerve: Buzbuchi, Trif, Ciocan, Larie, Junior, A. Sarr, Deaconu, Morar, Ze Manuel