Eugen Neagoe a explodat după meciul Astrei: ”Nu s-a jucat fotbal! Păcălim oamenii care se uită la televizor”

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat duminică, 28 februarie 2021, ora 10:37,
neagoe
neagoe

Astra Giurgiu și Academica Clinceni au încheiat la egalitate meciul din etapa 25, scor 1-1, iar antrenorul giurgiuvenilor a răbufnit după meci!

Eugen Neagoe nu a fost mulțumit de desfășurarea partidei și de maniera de arbitraj a centralului Horațiu Feșnic (31 ani).

„S-a jucat ţurca. Nu aţi văzut meciul? Ce să comentăm? Nu s-a jucat fotbal. Au fost 50 de faulturi şi ne-am aruncat pe jos la fiecare fază. Patriche stă în repriza a doua cinci minute pe jos şi noi dăm trei minute de prelungire. Ţurca, exact ţurca s-a jucat

Dar nu avem voie să vorbim, nu avem voie să zicem nimic, pentru că cine ştie cine se mai supără după aceea, ne suspendă, nu mai avem voie pe terenul de fotbal, trebuie să stăm doar în afara stadionului, a fost reacția antrenorului de 53 ani, conform Telekom Sport.

În momentul în care Eugen Neagoe s-a dus și i-a cerut explicații centralului Horațiu Feșnic, cel din urmă a refuzat să răspundă cererii primite, lucru care l-a scos din minți pe tehnicianul  giurgiuvenilor.

”Era foarte grăbit, cred că pierdea avionul spre Cluj. Cred că m-am purtat civilizat. Singura greşeală a fost că am strigat Horaţiu, nu am strigat domnul Feşnic. Nu mi-a reproşat nimic, nici nu a vrut să stea de vorbă cu mine. Dacă aşa merge în continuare, foarte bine, după aceea vine Lokomotiv Tashkent sau cine ne mai bate, dau cu noi de pământ de nu ne vedem.

Vrem să jucăm fotbal, păcălim oamenii care se uită la televizor. Efectiv ne păcălim pe noi singuri, încercăm să facem ce? Acesta e fotbalul, 50 de întreruperi, ne aruncăm pe jos la fiecare fază, cerem fault în fiecare moment al jocului, cum bate vântul dăm fault”, a concluzionat tehncianul Astrei, conform aceleiași surse.

În runda viitoare, Astra va primi acasă vizita celor de la Hermannstadt Sibiu.