Reacția lui Zeljko Kopic după eșecul cu FC Botoșani: ”Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea”

Articol de Mihai Popescu - Publicat marți, 23 aprilie 2024, ora 21:43,
Zeljko Kopic

FC Botoșani a învins Dinamo, scor 2-1, în etapa a șasea din play-out-ul Superligii.

Zeljko Kopic s-a declarat extrem de dezamăgit la finalul partidei și a trimis săgeți jucătorilor.

Antrenorul croat a precizat că elevii săi trebuie să își revină până la meciul pe care îl vor disputa vineri cu FC Voluntari.

”Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine și cred că Botoșani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut.

O să fie foarte greu. În prima repriză am avut multe ocazii, după primul gol primit am început să jucăm mai în față, am avut penalty, am marcat, dar e greu. Trebuie să ne revenim și să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primești asemenea gol e greu să explici”, a spus Zeljko Kopic.