VIDEO | Academica și Astra Giurgiu au dat-o la pace! Remiză cu goluri la Clinceni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 februarie 2021, ora 18:10,
adi-popa-fcsb-academica

Partida dintre Academica Clinceni și Astra Giurgiu din cadrul etapei a 25-a a Ligii 1, s-a terminata la egalitate, scor, 1-1.

Elevii lui Ilie Poenaru au deschis scorul cu două minute înainte de pauză prin Adrian Popa după ce a șutat imparabil din afara careului și gazdele au intrat în avantaj la vestiare.

După pauză, formația condusă de Eugen Neagoe a restabilit egalitate prin atacantul Sulejman Krpic, acesta a marcat cu un șut din interiorul careului după o pasă venită de la Mihai Răduț în minutul 69, stabilind și scorul final al partidei de la Clinceni.

În urma acestui rezultat de egalitate, Academica Clinceni rămâne pe ultimul loc ce asigură prezența în play-off cu 36 de puncte după 25 de partide dispute din actualul sezon.

De cealaltă parte, Astra Giurgiu a urcat pe poziția a 10-a în clasament cu 29 de puncte strânse în tot atâtea meciuri jucate.

Echipele de start:

Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Gardoș, Patriche, Pârvulescu – Cordea, Cascini, Cebotaru, A. Popa – Chunchukov, Longher

Astra Girugiu: Lazar – Raspopovic, Găman, Graovac, Bruno – Pahonțu, Boe-Kane, Crepulja – Stahl, Montini, V. Gheorghe