Antrenorul lui Juventus a anunțat când va fi titular Radu Drăgușin: „Este pregătit!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 ianuarie 2021, ora 14:41,
dragusin
dragusin

Radu Drăgușin (18 ani) a reușit să debuteze în acest sezon atât în UEFA Champions League, cât și în Serie A, în tricoul primei echipe a celor de la Juventus Torino!

Internaționalul de tineret a fost pentru prima dată titular la Juventus în meciul cu Genoa, din Cupa Italiei, încheiat cu victoria “bianconerilor”, cu scorul de 3-2.

Andrea Pirlo, antrenorul „Bătrânei Doamne” a declarat că Radu Drăgușin va mai fi titular în următoarele partide.

„Drăgușin în teren din primul minut (cu Bologna)? Nu, dar e pregatit și ar putea juca miercuri, în meciul din Cupă”, a spus Andrea Pirlo pentru JuveNews.

Juventus – Spal se va juca in sferturile de finala ale Cupei Italiei, miercuri, de la 21:45.