FC Viitorul și Chindia Târgoviște s-au încurcat reciproc în lupta pentru play-off

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat miercuri, 17 martie 2021, ora 20:23,
FCViitorul
FCViitorul

Viitorul și Chindia au remizat, scor 0-0, într-un meci disputat miercuri la Ovidiu, în cadrul etapei a 28-a a Ligii 1.

Cele două echipe sunt în luptă directă pentru a încheia sezonul regular pe un loc de play-off, astfel că rezultatul de egalitate nu mulțumește pe niciuna dintre forrmații.

Prima ocazie a partidei a avut loc în minutul 7, când George Ganea a încercat să-I paseze decisive lui Tsoumou, dar portarul oaspeților a reținut înainte ca mingea să fie reluată de atacantul echipei gazdă.

Până la pauză, Aioani s-a mai avidențiat la șutul lui Dussaut.

După pauză, cele două echipe și-au creat puține ocazii, iar meciul s-a încheiat cu o remiză albă. Cea mai mare ocazie a reprizei secunde s-a consumat în minutul 87, când Tsomou a trimis, cu o lovitură de cap, puțin alături.

În urma acestui rezultat, Viitorul rămâne pe locul 11 cu 31 de puncte, în timp ce Chindia e pe poziția a șaptea, cu 36 de puncte.

etapa 28liga 10-0viitorulchindiafotbal