VIDEO | Voluntari a dat de pământ cu Iașiul lui Pancu! Adi Popa a reușit o bijuterie de gol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 07 noiembrie 2020, ora 17:36,
fc voluntari

FC Voluntari a făcut spectacol în primul meci al zilei din Liga 1.

După 3 eșecuri consecutive, formația lui Teja i-a marcat 4 goluri lui Poli Iași.

Gazdele au marcat câte două goluri în fiecare repriză. Cosmin Achim a deschis scorul în primele 5 minute ale partidei, după o centrare a lui Grădinaru.

Marcelo Lopez a majorat avantajul gazdelor în minutul 34, după ce a reluat o centrare și a marcat cu capul.

Achim a reușit ”dubla” în minutul 52, în urma unei faze fixe.

În minutul 58, Adi Popa a închis tabela cu o super execuție. ”Motoreta” a reușit primul gol în tricoul lui FC Voluntari cu o ”torpilă” din afara careului la colțul lung.

În urma acestui rezultat, ilfovenii urcă pe locul 9 în clasament, cu 13 puncte, în timp ce moldovenii rămân pe locul 13, cu 9 puncte.

Vezi și VIDEO | Dan Petrescu continuă seria declaraţiilor pesimiste şi se teme de FC Argeş! ,,Pornim cu şansa a doua”