VIDEO | Vlad Chiricheș i-a spart capul unui adversar în primul minut al meciului Sussuolo – Parma. Cât s-a terminat

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 17 ianuarie 2021, ora 20:19,
chiriches-sassuolo

Vlad Chiricheş și-a accidentat grav un adversar în meciul Sussuolo – Parma, scor 1-1, în campionatul italian de fotbal.

În minutul 1, Vlad Chiricheș (31 de ani) i-a spart capul lui Juraj Kucka, lovindu-l cu crampoanele. Internaționalul român s-a ales cu un cartonaș galben și va fi suspendat pentru etapa următoare, când Sassuolo va evolua cu Lazio, în deplasare.

Mijlocaşul slovac a deschis scorul în minutul 37, chiar cu o lovitură de cap. Djuricic a marcat din penalty, iar meciul s-a terminat 1-1.

În acest sezon, Chiricheș a fost folosit în 13 meciuri la Sassuolo, a fost titular în toate și a înscris de două ori.