S-a aflat motivul pentru care Ianis Hagi a fost schimbat în minutul 54. Mesajul transmis de Gerrard

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 17 ianuarie 2021, ora 19:49,
IanisHagi1
IanisHagi1

Mijlocașul Ianis Hagi (22 de ani) a fost titular la Glasgow Rangers în meciul disputat în deplasare cu Motherwell, scor 1-1, iar în minutul 54 a fost schimbat de Seven Gerrard.

La finalul partidei, tehnicianul vicecampioanei Scoției a explicat de ce l-a scos de pe teren pe internaționalul român.

„A trebuit să intru puțin în ei la pauză și cred că ne-am descurcat chiar bine în a doua repriză. Cei 3 jucători din atac pe care ne bazăm să creeze ocazii, să șuteze la poartă, să aducă magia în joc nu au fost în meci în prima repriză.

A trebuit să fac o schimbare după prima parte (n.r.: Ianis Hagi, schimbat în minutul 54) ca să transmit un mesaj jucătorilor„, a spus Steven Gerrard la final, potrivit Sky Sports.

Ianis Hagi a înscris 3 goluri și a oferit 8 assis-uri în acest sezon, în tricoul lui Glasgow Rangers.