VIDEO | Viitorul, trei înfrângeri consecutive. Sibiul emite pretenții pentru play-off!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 decembrie 2018, ora 15:20,
viitorul-hermannstadt

FC Hermannstadt s-a impus împotriva Viitorului lui Gică Hagi cu scorul de 1-0. Singurul Gol al partidei a fost marcat de Lucian Dumitriu cu un șut pe jos de la marginea careului în minutul 12.

Viitorul venea în etapa de astăzi după 2 eșecuri consecutive, 0-1 cu CFR și 0-2 cu FCSB. Hermannstadt în schimb, câștigase meciul trecut, 2-0 cu Gaz Metan Mediaș, și avea moralul ridicat după un egal cu Dinamo de acum două meciuri, scor 1-1.

Chiar dacă elevii lui Gică Hagi au dominat ambele reprize și au avut o posesie totală de 64%, aceștia nu au reușit să înscrie. Echipa antrenată de Vasile Miriuță a avut 2 șuturi pe spațiul porții, iar unul s-a transformat în gol.

În urma rezultatului de astăzi, Hermannstadt a urcat pe locul 7, la doar 3 puncte de play-off, în timp ce Viitorul rămâne pe 5 și o lasă pe Sepsi să termine anul pe locul 4.

Echipele de start.

Publicată de FC Hermannstadt pe Sâmbătă, 22 decembrie 2018

Fluier final!FC Hermannstadt vs FC Viitorul 1 – 0Lucian Dumitriu a marcat pentru echipa noastră. Felicitări băieți!#FCH

Suntem alături de băieții noștri și în repriza a II-a.