VIDEO | Viitorul a câștigat ultimul meci amical al verii, cu Cherno More Varna

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 iulie 2019, ora 21:29,
viitorul-cherno more

FC Viitorul a încheiat cu o victorie seria meciurilor amicale din această vară, impunându-se cu 2-1 în fața echipei bulgare Cherno More Varna. Constănțenii se pregătesc pentru Supercupa României, primul meci oficial al noul sezon.

Partida s-a jucat la Ovidiu. S-au disputat două reprize de câte 60 de minute.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 46, prin Jorginho, cu un șut de la 12 metri.

Viitorul a întors rezultatul în repriza a doua, după reușitele lui Gabi Iancu (73′ – penalty) și George Ganea (79′).

FC VIITORUL – CERNOMORE VARNA

Publicată de Viitorul FC pe Miercuri, 3 iulie 2019

Pentru Viitorul au jucat:

Repriza 1: Buzbuchi (41 Cojocaru) – Grosu (30 Bîrzu), Mladen, Kuipers, Filip (37 Bîrzu) – Ammari (51 Popescu), Achim, Tîrcoveanu (51 Tîrcoveanu) – Pitu – Calcan (51 Mihai), Keyta (51 Munteanu);

Repriza 2: Cojocaru (80 Tordai) – Leca, Țîru (108 Bîrzu), Iacob (101 Popescu), De Nooijer – Houri, Artean, Vînă – Mățan (101 Mălăele) – Iancu (101 Mihai), Ganea (Munteanu).

Rezultate înregistrate de FC Viitorul în partidele amicale din această vară:

– 19 iunie: Olympiacos Pireu – FC Viitorul 3-2 (Ganea și Iancu)
– 24 iunie: FC Viitorul – Colțea Brașov 8-0 (Keyta 3, Munteanu 2, Mățan, Iancu, Vînă
– 24 iunie: FC Viitorul – Chindia Târgoviște 3-1 (Artean, Ganea, Calcan)
– 27 iunie: FC Viitorul – FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0 (Keyta, Tucaliuc).
– 28 iunie: FC Viitorul – FCSB 3-3 (Iancu 2, Munteanu)
– 3 iulie: FC Viitorul – Cernomore Varna 2-1 (Iancu, Ganea)

Primul meci oficial al Viitorului va avea loc sâmbătă, 6 iulie, de la ora 20.00, pe stadionul ‘Ilie Oană’ din Ploiești, cu CFR Cluj, în Supercupa României.