VIDEO | Victorii pe bandă rulantă! Petrolul mai face o ”victimă” în amicale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 22 ianuarie 2021, ora 14:38,
petrolul
petrolul

„Lupii galbeni” au reușit să se impună în al doilea meci de pregătire din cantonamentul de la Săcele, după victoria cu scorul de 2-1, împotriva formației din liga secundă, Dunărea Călărași!

Golurile prahovenilor au fost marcate de către Buhăescu (minutul- 17) și Roige (minutul-44).

Elevii lui Viorel Moldovan au izbutit să se impună în a treia partidă amicală din acest an, după 7-0 contra formației din eșalonul al treilea, CSO Plopeni, meci care a avut loc la Complexul Olimpic de la Izvorani, dar și după meciul de ieri, câștigat cu scorul de 2-0, împotriva echipei Popești Leordeni, în cadrul cantonamentului montan.

Pentru partida de astăzi contra Dunării Călărași, Petrolul Ploiești a început partida în următoarea garnitură de start: Kitanov – Bărboianu, Meijers, Huja, Țicu – Lax, S. Pană – Constantinescu, Roige, Vajushi – Buhăescu.

Pentru formația de pe Ilie Oană urmează confruntarea cu Odorheiu Secuiesc, programată mâine, 23 ianuarie. Prima partidă oficială a elevilor lui Viorel Moldovan va avea loc pe 10 februarie, pe teren propriu, contra formației Poli Iași, în optimile de finală ale Cupei României.

Petrolul Ploiești a încheiat anul 2020 doar pe locul 9 în ierarhia ligii a doua, la nouă puncte distanță față de liderul FC U Craiova 1948.

liga 2victorie Petrolulamicalcantonament saceledunarea calarasipetrolulrealitatea