VIDEO | Victorie memorabilă pentru Lazio! Echipa lui Ștefan Radu luptă pentru titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 februarie 2020, ora 15:22,
lazio
lazio

Lazio Roma a câștigat meciul de pe teren propriu cu Inter Milano, scor 2-1, în etapa a 24-a din Serie A. Ștefan Radu a fost integralist pentru echipa care a urcat pe locul doi în clasament.

Inter a deschis scorul în minutul 44, prin Ashley Young. Lazio a jucat mai bine în repriza a doua și a întors rezultatul, după reușitele lui Ciro Immobile (50′ – penalty) și Sergej Milinkovic-Savic (69′).

60.000 de spectatori au asistat la meciul de pe ‘Olimpico’.

Lazio Roma n-a mai pierdut un meci în Serie A din 25 septembrie 2019. Echipa lui Simone Inzaghi a urcat pe locul doi în clasament.

Lazio Roma a câștigat doar două titluri în istoria de 120 de ani a clubului, în 1974 și în 2000.