VIDEO | Pas greșit pentru Real Madrid! Celta Vigo a dat lovitura în ultimele minute de joc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 februarie 2020, ora 11:17,
real madrid celta

Real Madrid a remizat pe teren propriu cu Celta Vigo, scor 2-2, în etapa a 24-a din campionatul Spaniei. Echipa pregătită de către Zinedine Zidane se menține pe primul loc în clasament.

În fața a peste 62.000 de spectatori, Smolov a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 7.

În prima repriză, Real Madrid n-a reușit niciun șut pe poarta adversă. În repriza a doua, Toni Kroos a restabilit egalitatea pe tabelă, în minutul 52.

În minutul 65, Sergio Ramos a înscris din penalty. În minutul 85, Santi Mina a marcat pentru Celta Vigo.

Real Madrid are un avans de un punct față de FC Barcelona în fruntea clasamentului din LaLiga.