VIDEO | Victorie controversată pentru Craiova la Sfântu Gheorghe! Gazdele au protestat vehement

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 august 2020, ora 20:00,
sepsi-craiova

Universitatea Craiova a câștigat meciul din deplasare cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-0, în prima etapă din ediția 2020-2021 a Ligii 1. Gazdele au dominat clar, dar oaspeții au dat lovitura pe final, după o fază suspectă de ofsaid.

Raportul ocaziilor de gol a fost 11-5 pentru Sepsi, care a început în forță meciul. Craiova a avut mari probleme să iasă din propria jumătate de teren în prima repriză.

În minutul 26, Purece a înscris pentru Sepsi, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid. Pe finalul primei reprize, Mihăilă a ratat o ocazie imensă pentru Craiova – șut în portar din câțiva metri.

Publicată de Universitatea Craiova pe Sâmbătă, 22 august 2020

În repriza a doua, Sepsi a ratat mai multe ocazii clare, dar Craiova a dat lovitura în minutul 88. Bosniacul Elvir Koljic a trimis mingea în poartă, iar gazdele au cerut ofsaid.

Tot astăzi este programat meciul Astra Giurgiu – FCSB, de la ora 21:00.