VIDEO | Verdictul specialistului îi dă dreptate lui Contra. Ce faze a judecat greșit Marius Avram

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 septembrie 2020, ora 17:08,

Antrenorul lui Dinamo a acuzat arbitrajul după ce echipa sa a remizat în fața moldovenilor în etapa a 3-a a noului sezon al Ligii 1.

Contra a numit prestația lui Marius Avram șmecherească. Iar dinamoviștii reproșează brigăzii bucureștene două faze importante petrecute în prima repriză a duelului din Ștefan cel Mare. Mai întâi un penalty neacordat la duelul dintre Fabbrini și Ofosu din startul jocului.

Acolo, la faza din minutul trei, este penalty. Atacantul are dreptul să se interpună între adversar și minge. Adversarul i-a luat picioarele, este penalty”, a fost părarea lui Ion Crăciunescu la Digi Sport.

Apoi la golul oaspeților, gazdele au solicitat un offside.

Reagy Ofosu pare în ofsaid, așa pare din imagini, care nu sunt foarte clare. Atacantul pare mai mult în ofsaid decât în joc”, a mai comentat fostul arbitru internațional.