VIDEO | Un nou galop de sănătate pentru Steaua. Pe cine au învins jucătorii lui Oprița

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat miercuri, 24 februarie 2021, ora 17:28,
steaua
steaua

Steaua a obținut o nouă victorie în amicale. Jucătorii pregătiți de Daniel Oprița au învins-o pe Academica Clinceni 2, cu 8-0, într-un meci de verificare disputat miercuri.

Steaua a dominat teritorial, însă nu a reușit să „spargă gheața” decât în minutul 45 prin Dragoș Nicolae (18 ani). Morariu Ovidiu, fundașul central, a majorat diferența de pe tabela de marcaj în prelungirile primei reprize, cu un șut de la 25 de metri. După pauză, unul dintre cei mai vechi jucători ai echipei Florin Răsdan a ieșit la rampă cu 5 reușite în minutele 56, 69, 76, 78 și 84. Totodată, Dragoș Nicolae a reușit „dubla” în minutul 73.

În precedentele meciuri de verificare, roș-albaștrii le-au învins pe Universitatea Cluj (4-1), Sporting Roșiori (4-3), Vedița Colonești (5-1) și Metalul Buzău (8-1), iar singurul egal a fost în compania echipei SCM Gloria Buzău (2-2).

Următorul amical al roș-albaștrilor va fi cu SC Popești Leordeni vineri de la ora 11:00. Steliștii își pot lua revanșa în fața ilfovenilor, care i-au eliminat în acest sezon din Cupa României prin golul fostului stelist, Alexandru Mărgărit.

Cu ocazia acestei partide, jucătorii Stelei au inițiat un eveniment caritabil, pentru un suporter al grupării roș-albastre.

realitateaacademica clincenivacarmstefan iovancsa steauaAS47opritasteauaSteaua tv