VIDEO | ”Super-Simo”, prima reacție după victoria de la Australian Open: ”A fost un meci greu!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 21 ianuarie 2020, ora 12:06,
simona-halep-australian-open

Simona Halep s-a impus în primul meci la Australian Open, scor 7-6 (5), 6-1, la capătul unei partide care a durat o oră și 38 de minute.

Sportiva româncă a avut probleme în primul set cu Jennifer Brady, însă nu i-a dat nicio șansă tenismenei din America în setul secund.

Halep a recunoscut că meciul a fost dificil, iar la final a vorbit despre accidentarea sa la încheietură.

„A fost un meci greu. Eram pregătită pentru acest meci, știam că va fi greu, pentru că am mai jucat împotriva ei. În al doilea set am fost mai puternică, iar serviciul a funcționat destul de bine.

Mă doare puțin încheietura, dar nu mă gândesc la asta acum. Trebuie să mă relaxez și să mă recuperez pentru meciul din turul al doilea. Este un sentiment incredibil să îl am din nou alături pe Darren Cahill și mă bucur de echipa mea care mă susține in fiecare secundă!” a declarat Simona.

În următorul tur, Halep va întâlni învingătoarea meciului Misaki Doi – Harriet Dart.

Vezi și VIDEO | Simona, victorie clară la Australian Open! Meci perfect făcut de sportiva româncă