VIDEO | Şumudică, victorie mare cu Beşiktaş. Gaziantep, neîvinsă şapte etape

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 noiembrie 2020, ora 21:55,
MariusȘumudica

Gaziantep FK, echipa lui Marius Şumudică, a obţinut o victorie mare în etapa a opta din Superliga Turciei, 3-1 cu Beşiktaş. Toşca şi Maxim au fost titulari la gazde.

Kevin Mirallas a deschis scorul pentru Gaziantep în finalul primei reprize.

După pauză, Beşiktaş a rămas în zece oameni, dar a reuşit să egaleze prin Larin, care a marcat în minutul 61. Două minute mai târziu, Demir a deschis drumul spre victorie pentru echipa lui Marius Şumudică.

În prelungiri, Ozer a închis tabela la 3-1 pentru gazde.

Victoria cu Beşiktaş a dus echipa lui Marius Şumudică pe locul al patrulea în Superliga Turciei. Gaziantep a pierdut un singur meci în primele opt etape, cu Galatasaray, în runda inaugurală.

Două victorii, cinci remize şi o înfrângere – este bilanţul echipei lui Şumudică în startul de sezon din Turcia.

CITEŞTE ŞI: VIDEO | Răzvan Lucescu leagă victoriile în campionat! Al Hilal, lider în clasament