VIDEO | Răzvan Lucescu leagă victoriile în campionat! Al Hilal, lider în clasament

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 noiembrie 2020, ora 19:31,
razvan al hilal

Al Hilal s-a impus fără emoţii în deplasare la Al Ettifaq, în etapa a patra din campionatul Arabiei Saudită. Oemanii lui Răzvan Lucescu au câştigat cu 2-0.

Deţinătoarea titlului a deschis scorul în prima repriză, prin căpitanul Salman Al Dawsari. După pauză, peruanul Andre Carillo a finalizat o acţiune superbă de atac a oaspeţilor. Faza încheiată cu pasa decisivă a lui Gomis a pornit de la fundaşii centrali ai lui Al Hilal.

La Al Hilal, Luciano Vietto, ultima achiziţie reuşită de campioana din Arabia Saudită, a evoluat din minutul 79, când i-a luat locul italianului Giovinco. Vietto, fostul mijlocaş de la Villarreal şi Atletico Madrid, a bifat a doua apariţie în tricoul echipei lui Lucescu.

După 2-0 cu Al Ettifaq, echipa lui Răzvan Lucescu este lider în clasamentul din Arabia Saudită. Al Hilal are 10 puncte după primele patru etape de campionat.

După pauza internaţională, pentru Al Hilal urmează două derby-uri tari cu Al Nassr, unul în campionat, celălalt în finala Cupei Regelui din Arabia Saudită.

CITEŞTE ŞI: Ce performanță! Răzvan Lucescu, pe locul 11 în topul celor mai buni antrenori ai momentului din lume