VIDEO | Șumudică, aproape de infarct! Final de coșmar pentru Gaziantep în fața unei nou-promovate

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 21 septembrie 2020, ora 09:15,
sumudica gaziantep

Formația pregătită de antrenorul român a remizat în runda a doua a noului sezon din Turcia în fața celor de la Karamguruk, scor 2-2.

Gaziantep a fost foarte aproape de victorie, doar că reușita fostului fotbalist al lui Fenerbahce, Mevlut Erdinc, din al cincilea minut de prelungiri, le-a adus doar un punct gazdelor. Trupa lui Șumudică a fost condusă la pauză cu 1-0, dar a revenit în partea secundă și a marcat de două ori în interval de doar 6 minute, iar succesul părea asigurat.

Maxim a fost titular la Gaziantep și a fost schimbat în al treilea minut de prelungiri, puțin înainte ca oaspeții să egaleze norocos pe tabelă. Toșca, în schimb, a fost integralist. S-a terminat 2-2, iar echipa antrenorului român are doar un punct după două etape jucate în Superlig. Runda trecută, Gaziantep a fost bătută pe Galatasaray. Etapa următoare, Maxim și ai lui vor da piept cu Goztepe.