VIDEO | Stanciu și Băluță au reușit goluri superbe pentru Slavia Praga

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 10 iulie 2019, ora 22:56,
stanciu-slavia-praga

Nicolae Stanciu și Alexandru Băluță s-au remarcat în amicalul câștigat de Slavia Praga cu 6-0 în fața echipei de ligă secundă Viktoria Zizkov. Cei doi mijlocași au reușit goluri de senzație.

La primul meci jucat în tricoul Slaviei Praga, Nicolae Stanciu a purtat banderola de căpitan.

Slavia Praga a condus cu 3-0 la pauză, după reușitele lui Van Buren (2′), Coufal (10′) și Yusuf (36′).

Stanciu și Băluță au fost introduși pe teren în repriza a doua. În minutul 63, Băluță a ratat un penalty.

În minutul 64, Nicolae Stanciu a marcat un gol de geniu – lob peste portarul advers, de la marginea careului.

Reușita a fost aplaudată îndelung atât de fanii Slaviei Praga, cât și de ceilalți jucători.

În minutul 86, Alex Băluță a înscris cu un șut la vinclu, din careu, după o centrare de pe partea dreaptă.

Holes a stabilit scorul final în minutul 87. Meciul a fost transmis pe pagina de Youtube a Slaviei Praga.

Nicolae Stanciu (26 de ani) s-a transferat recent la campioana Cehiei, de la echipa saudită Al-Ahli.

Stanciu va purta tricoul cu numărul 7, după ce a jucat cu 10 pe tricou pentru Sparta Praga, marea rivală a Slaviei.

Slavia Praga va juca în preliminariile Ligii Campionilor.