Corvinul Hunedoara, noua „spaimă” din Liga 2: „Cred că fiecare adversar ne ia la ochi!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 08 aprilie 2024, ora 16:35,
Corvinul Hunedoara

Corvinul Hunedoara a obțint doar o remiză sâmbătă, în deplasare, cu Șelimbăr (0-0). Alexandru Neacșa a vorbit despre situația echipei sale.

Căpitanul hunedorenilor consideră că formația sa a devenit un adevărat pericol pentru adversari, mai ales după victoria cu CFR Cluj din Cupa României (4-0).

„Cred că fiecare adversar ne ia la ochi!”

„Un rezultat de egalitate, după un meci disputat, mai ales în prima repriză. Au fost ocazii mai mari pentru noi, dar nu am reușit să marcăm. Îmi pare rău pentru acest lucru, dar atât s-a putut. Ne doream să câștigăm, dar mergem mai departe.

Probabil că ambele echipe au fost obosite în repriza a doua. Poate de aceea nu am mai fost la fel de coerenți. Poate trebuia un pic tratată altfel repriza a doua, dar atât s-a putut azi.

A fost și prima dată când nu l-am avut pe antrenor lângă noi, dar am încercat să fim concentrați pe ce avem de făcut. Am primit bine indicațiile de pe bancă, dar atât s-a putut.

Cred că fiecare adversar ne ia la ochi, pentru că o victorie cum a fost cea cu CFR a ridicat semne de întrebare dacă nu eram luați în serios. Fiecare adversar ne va trata sută la sută! Noi încercăm să facem jocul nostru, indiferent de numele adversarului și de miză”, a spus Alexandru Neacșa, potrivit canalului de YouTube a Corvinului Hunedoara.