VIDEO | Spectacol la Ovidiu! Viitorul o bate clar pe Astra și obține primul succes în noul sezon

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 26 septembrie 2020, ora 23:34,
viitorul astra

În duelul dezamăgirilor din primele 4 etape ale Ligii 1, constănțenii s-au impus după o primă repriză perfectă.

Gabi Iancu a deschis scorul pentru gazde după doar 13 minute de joc.

Iar Luckassen a mărit diferența șapte minute mai târziu după ce șutul aceluiași Gabi Iancu a fost respins în fața de Lazar.

Mățan a stabilit scorul pauzei în minutul 38, iar gazdele se desprndeau decisiv pe tabelă.

După pauză, Iancu a făcut dubla după o fază în care a demonstrat că nu degeaba a fost golgheterul ediției trecute a Ligii 1.

Alibec a mai spălat din rușinea Astrei după o lovitură de la 11 m, acordată de centralul Kovacs la duelul dintre Seto și Cosmin Matei.

S-a terminat 4-1 pentru Viitorul care a obținut primul succes în actualul sezon, victorie care urcă fosta campioană a României până pe locul 12 în Liga 1. În schimb, adversarii sunt în continuare ultimii în campionat cu un singur punct obținut în primele cinci etape.