VIDEO | Ștefan Radu câștigă duelul românilor din Serie A! Lazio începe noul campionat cu o victorie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 26 septembrie 2020, ora 23:06,
lazio victorie

Lazialii i-au învins în deplasare pe sarzi în etapa 2-a a sezonului actual din Serie A.

A fost însă primul meci în actualul sezon pentru romani, al căror meci din prima rundă a campionatului se va juca la mijlocul săptămânii viitoare. Ștefan Radu a fost titular la Lazio, lucru valabil și pentru Răzvan Marin la Cagliari. A fost al doilea meci la rând pentru mijlocașul gazdelor în care se duelează cu un alt jucător român.

În prima etapă, Marin și ai săi au întâlnit formația lui Vlad Chiricheș, Sassuolo. Dacă atunci s-a terminat remiză, acum Cagliari s-a recunoscut învinsă. Lazzari și Immobile au marcat golurile victoriei lui Lazio, care s-a impus cu 2-0 pînă la urmă. Atât Ștefan Radu cât și Rzvan Marin au fost înlocuiți în repriza secundă.