VIDEO | Spectacol în ultimul meci al etapei! Astra și Viitorul și-au împărțit punctele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 19 august 2019, ora 22:03,
viitorul-astra

Astra Giurgiu a remizat pe teren propriu cu FC Viitorul, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a 6-a din Liga 1. Gabi Tamaș a avut un debut nefericit la giurgiuveni.

Tamaș (35 de ani), transferat de la Hapoel Haifa, a trimis mingea în proprie poartă, în minutul 38, în urma unui corner.

Gazdele nu au acuzat șocul acestui moment bizar și au egalat după numai un minut, prin mijlocașul Vasile Gheorghe.

În repriza a doua, ambele echipe au jucat ofensiv, dar nu au reușit să înscrie.

În minutul 67, George Ganea (Viitorul) a șutat de la marginea careului, dar mingea a nimerit bara.

Viitorul este neînvinsă după primele șase etape din Liga 1 și este a treia echipă din clasament.