VIDEO | Gaz Metan Mediaș rămâne neînvinsă în Liga 1! Succes clar cu Voluntari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 19 august 2019, ora 19:39,
medias-fc-voluntari

Gaz Metan Mediaș a câștigat meciul din deplasare cu FC Voluntari, scor 3-0, în etapa a 6-a din Liga 1. Echipa antrenată de către Edi Iordănescu este neînvinsă în acest debut de sezon.

Nicolao Dumitru, fotbalist italian cu tată român şi mamă braziliancă, a înscris primul gol în Liga 1, în minutul 28. Atacantul a fost adus în această vară din Italia.

Dumitru Cardoso a deschis scorul în partida de la Voluntari

#GazMetan #DumitruCardoso #VictorieDumitru Cardoso a deschis scorul în partida de la VoluntariVideo: Telekomsport

Publicată de Gaz Metan Mediaș pe Luni, 19 august 2019

Medieșenii au înscris din nou în minutul 43, prin fundaşul Mihai Velisar, care a reușit o fază spectaculoasă.

Mihai Velisar a marcat golul doi pentru Gaz Metan la Voluntari

#GazMetan #MihaiVelisar #VictorieMihai Velisar a dublat avantajul Gazului Metan înainte de pauză. Acesta a reușit o acțiune personală de toată frumusețea.Video: Telekomsport

Sergiu Buş a înscris în minutul 53, după o pasă a lui Cardoso.

Sergiu Buș a marcat golul 3 al Gazului la Voluntari

#GazMetan #SergiuBus #VictorieSergiu Buș a închis tabela la Voluntari prin reușita din debutul reprizei secundeVideo: Telekomsport

Edi Iordănescu a revenit pe banca tehnica a lui Gaz Metan Mediaș, după ce a lipsit din cauza unei suspendări şi a unor probleme medicale.

Voluntari: Mitrev – Ricardinho, Balaur, Armaş, A. Vlad – Căpăţână (Harrer ’67), Gorobsov, I. Gheorghe – C. Costin (Laidouni ’46), C. Ţâră, G. Deac (Popadiuc ’46). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Romeo (Drăghici ’73), M. Constantin, Larie, Velisar – Droppa, Fofana, Olaru – Fernandes, S. Buş (Roşu ’79), Dumitru (Chamed ’59). Antrenor: Edward Iordănescu.

Echipa din Mediaş este neînvinsă în actualul sezon, a acumulat 12 puncte şi este pe poziţia a treia a clasamentului.