VIDEO | Show a la Haaland! Dortmund a făcut spectacol la Sevilla. Juventus, rezultat surpriză: Pepe, Marega&co l-au învins pe Ronaldo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 18 februarie 2021, ora 00:59,
Erling Haaland

Spectacolul din Liga Campionilor a fost la el acasă și în această seară!

În cele două meciuri din această seară s-au marcat nu mai puțin de opt goluri.

Cinci dintre acestea au fost reușite în Sevilla – Dortmund.

În prima repriză, andaluzii au deschis scorul prin Suso, însă Dahoud și Haaland, cu o ”dublă”, au întors rezultatul.

Până la final, Luuk de Jong și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și a închis tabela.

Show a la Haaland!

Cifrele tânărului norvegian sunt fascinante: în urma ”dublei” de astăzi a ajuns la cota 17 în carieră în Liga Campionilor, în doar 13 meciuri.

De asemenea acesta a marcat în actualul sezon 10 goluri în doar 7 meciuri!

Nici măcar Messi sau Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria UCL, nu au avut aceste cifre.

În celălalt meci al serii, Porto a produs surpriza și a învins-o pe Juventus.

Portughezii au câștigat cu 2-1 duelul cu ”Bătrâna Doamnă”. Aceștia au marcat cele două goluri la începutul ambelor reprize.

Taremi a deschis scorul în minutul 2, după o gafă uriașă a italienilor, iar Marega a majorat avantajul în minutul 46.

Chiesa a redus din diferență și a marcat golul lui Juventus, în minutul 82.