VIDEO | Semieșec pentru Dan Petrescu la o contracandidată la evitarea retrogradării

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 07 februarie 2021, ora 17:41,
Dan Petrescu, Sursa foto: Kayserispor/Facebook

Echipa pregătită de Dan Petrescu (53 de ani), Kayserispor, a remizat în deplasare cu Erzurum BB, scor 1-1, duminică în etapa a 24-a adin Super Lig.

Erzum a deschis scorul, în minutul 28, prin Chahechouhe, din penalty. Din minutul 34, gazdele au evoluat în inferioritate numerică, Ackah fiind eliminat. Kayserispor a egalat în minutul 73, prin Parlak.

În urma acestui rezultat, Kayserispor a urcat pe locul 16, la egalitate cu campioana Istanbul Başakşehir, cu 24 de puncte, dar cu un golaveraj mai bun. În următoarea rundă, Kayserispor va primi vizita celor de la Ankaragucu.

În cinci meciuri la Kayserispor, Dan Petrescu are un palmares de două victorii, două înfrângeri şi două rezultate de egalitate.

fotbalrealitateaKayserispor1-1turciasuper ligdan petrescu