VIDEO | Seară spectaculoasă în Champions League: Manchester City, aproape calificată în sferturi! Real Madrid, victorie la limită cu Atalanta pe final de joc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 25 februarie 2021, ora 00:55,
Manchester City, Champions League

Ultimele meciuri din prima manşă a optimilor Ligii Campionilor s-au disputat în seara de marţi în Europa.

Manchester City a evoluat în compania celor de la Borussia Monchengladbach, la Budapesta, în timp ce Real Madrid a înfruntat-o pe Atalanta, la Bergamo.

Englezii sunt aproape calificaţi în sferturuile de finală ale celei mai tari competiţii de fotbal intercluburi din lume. Elevii lui Guardiola s-au impus în meciul cu Monchengladbach, scor 2-0.

Golurile partidei au fost marcate Bernardo Silva, în minutul 29 şi Gabriel Jesus, în minutul 65.

În celălalt meci al serii, rezultatul înregistrat la Bergamo a fost de 1-0, pentru spanioli după 90 de minute, chiar dacă Real Madrid a jucat aproape tot meciul în superioritate numerică.

Remo Freuler, mijlocaşul gazdelor, a fost eliminat în minutul 17 al jocului din Italia, după ce a avut o intrare la Vinicius Junior, considerată de roşu de către arbitrul partidei.

Ferland Mendy a punctat pentru Real Madrid în minutul 86, după un şut spectaculos, din afara careului, fără nicio şansă pentru portarul gazdelor.

Citeşte şi VIDEO | Spectacol total în Liga Campionilor! Bayern a făcut show cu Lazio. Chelsea a câștigat duelul cu Atletico de la București