VIDEO | Seară nebună în Champions League! Sergio Ramos loveşte din nou, iar Liverpool nu are milă de Atalanta

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 04 noiembrie 2020, ora 02:44,
RAMOS
RAMOS

Etapa a 3-a a grupelor UEFA Champions League a oferit un spectacol fotbalistic pentru toţi microbiştii sportului rege.

Nu mai puţin de 37 de goluri s-au înscris în cele opt partide disputate marţi seară.

Balul a fost deschis de meciul dintre Lokomotiv Moscova şi Atletico Madrid. Partida s-a terminat la egalitate. Golurile meciului au fost marcate de Gimenez, în minutul 18 pentru Atletico, respectiv Miranchuk, în minutul 25 din penalty.

Spectacolul fotbalistic a continuat. Meciul dintre Şahtior şi Borrusia Monchengladbach a adus o ploaie de goluri în Ucraina. Nemţii au câştigat la scor de tenis meciul cu Şahtior, scor 6-0. Golurile partidei au fost înscrise de Plea, în minutele 8, 26 şi 28, Bondar, autogol în minutul 17, Bensebaini, în minutul 44 şi Stindl în minutul 65.

În meciul dintre Atalanta şi Liverpool, doar oaspeţii au fost pe teren. Trupa lui Klopp a câştigat partida de la Bergamo cu scorul de 5-0. Diogo Jota a fost din nou într-o formă de zile mari, după ce a marcat din nou un hattrick pentru Liverpool. Acesta a înscris în minutele 16, 33 şi 54. Pe lângă portughez au mai înscris şi vedetele Salah şi Mane, în minutul 47, respectiv 49.

Meciul cu numărul patru al serii de Champions League a fost cel dintre FC Porto şi Marseille. De această dată gazdele au cele care s-au impus în meci. Portughezii s-au impus cu scorul de 3-0, după golurile marcate de Marega, în minutul 4, Sergio Oliveira, în minutul 28 din penalty şi Luis Diaz, în minutul 69.

Meciul dintre Manchester City şi Olympiakos nu a lăsat nici el de dorit. Trupa lui Guardiola s-a impus cu scorul de 3-0 pe teren propriu. Golurile milionarilor de la City au fost înscrise de Ferran Torres, în minutul 12, Gabriel Jesus, în minutul 81, iar Joao Cancelo a închis tabela în minutul 90.

Meciul dintre Midtjylland şi Ajax nu a fost nici el lipsit de goluri. Lăncierii lui Ten Hag s-au impus în meciul de pe terenul danezilor cu scorul de 2-1. Goluril olandezilor au fost marcate de Antony, în primul minut al partide şi de Tadic în minutul 13. Pentru nordici a înscris Dreyer, în minutul 18.

Cel mai nebun meci al serii a fost cel dintre Salzburg şi Bayern Munchen. Nu mai puţin de opt goluri s-au înscris în meciul disputat în Austria. Nemţii s-au impus cu scorul de 6-2, după ce Lewandowski a reuşit o dublă, marcând în minutele 21 din penalty şi în minutul 88. Celelalte goluri au fost înscrise de Kristensen, autogol în minutul 44, Boateng, în minutul 79, Leroy Sane, în minutul 83 şi Hernandez, în minutul 90+2. Pentru Salzburg au marcat Berisha, în minutul 4, iar Okugawa în minutul 66.

Capul de afiş al serii de Champions League a fost meciul dintre Real Madrid şi Inter Milano. Meciul disputat pe stadionul Alfredo Di Stefano a venit şi el cu multe goluri. Cinci goluri s-au marcat în meciul din Spania. Real Madrid s-a impus cu scorul de 3-2. Golurile madrilenilor au fost marcate de Benzema, în minutul 25, Sergio Ramos, în minutul 33, iar Rodrygo în minutul 80, golul care a adus şi victoria galacticilor. Pentru elevii lui Antonio Conte au marcat Lautaro Martinez, în minutul 35 şi Ivan Perisic, în minutul 68.

Meciurile de Champions League vor fi reluate la finalul lunii noiembrie, după pauza programată pentru echipele naţionale

Citeşte şi BREAKING NEWS | Maradona, hemoragie cerebrală! Marele Diego a început meciul vieţii

real madridintersahtioratletico madridsalzburgBayernMonchengladbachliverpoolramosmidtjylland