VIDEO | Scoțienii sunt în delir după golul lui Ianis Hagi: „E mai bun decât tatăl său!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 martie 2021, ora 20:56,
Ianis HAGI, Sursa foto: Profimedia Images

Rangers s-a impus pe teren propriu, scor 3-0, împotriva formației St. Mirren, iar în cazul în care Celtic nu va câștiga mâine, titlul de campioană va ajunge pe Ibrox Stadium după o pauză de 10 ani!

Elevii lui Steven Gerrard s-au impus fără drept de apel în runda cu numărul 32 din campionatul Scoției și s-au distanțat la 21 de puncte față de marea rivală Celtic. Rangers a izbutit să rezolve meciul încă din primul sfert de oră al primei reprize, urmând ca Ianis Hagi să închidă tabela de marcaj imediat după pauză.

Internaționalul român a fost aruncat în luptă încă din primul minut și i-a răspuns cum nu se putea mai bine fostei legende a lui Liverpool. Imediat după finalul partidei de pe Ibrox, fanii „albaștrilor” au luat cu asalt paginile de socializare și au postat mai multe mesaje care îl aveau ca subiect principal pe decarul echipei naționale de tineret a României.

Sursa Foto: Profimedia Images

”O super atingere și o super finalizare a lui Ianis Hagi!”

”Îl ador pe Ianis Hagi. Ce jucător!”

”E mai bun decât tatăl său!”

”Abilitatea lui de a găsi spații între linii e una de elită!”

”Hagi a fost unul dintre cei mai buni jucători ai noștri în a doua parte a sezonului. Are așa de mult talent…”

”E un fotbalist superb. Acum stăpânește și partea fizică a jocului în Scoția!”, au fost o parte dintre mesajele suporterilor celor de la Rangers pe Twitter.

Ianis Hagi a bifat în acest sezon 36 apariții în toate competițiile în tricoul “albaștrilor”, reușind să marcheze 7 goluri și să ofere colegilor săi 11 pase decisive.