VIDEO | Scandal la Copa America! VAR a anulat două goluri ale Braziliei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 19 iunie 2019, ora 11:37,
brazilia
brazilia

Naționala Braziliei s-a încurcat cu Venezuela în grupa A de la Copa America. S-a încheiat 0-0 la Salvador, după ce arbitrajul video (VAR) a anulat două goluri înscrise de Brazilia și nu a acordat un penalty pentru ‘Selecao’.

Brazilia a avut o posesie de 75% în prima repriză, dar și-a creat o singură ocazie clară de gol, ratată de Richarlison.

În minutul 59, Gabriel Jesus a reuşit să înscrie, dar golul a fost anulat de VAR pentru un ofsaid la Firmino.

În minutul 76, Gabriel Jesus a fost faultat clar în careu, dar arbitrul nu a acordat penalty.

În minutul 87, Phillipe Coutinho a trimis mingea în poartă, dar arbitrajul video a semnalat un nou ofsaid la Firmino.

Tot în grupa A, Bolivia a pierdut cu 1-3 confruntarea cu Peru. Au marcat Moreno (28′ – penalty) pentru Bolivia, respectiv Guerrero (45′), Farfan (55′) şi Flores (90′) pentru Peru.