VIDEO | România încheie în genunchi Europeanul de handbal! Naţionala a pierdut şi ultimul meci cu Olanda

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 15 decembrie 2020, ora 19:26,
Handbal
Handbal

Naţionala de handbal feminin a României a disputat şi ultimul meci de la Campionatul European, pe care l-a pierdut cu Olanda, scor 24-35.

Jucătoarele din Olanda nu le-au dat nicio şansă româncelor în disputa din această seară, după ce la pauză scorul a fost 16-12.

Jocul României nu a strălucit nici de această dată, iar ambele reprize au fost asemănătoare cu celelalte de până acum de la acest European.

Handbalistele românce nu au fost niciodată în avantaj în partida din această seară, iar eşecul a fost previzibil încă din primele minute.

Meciul din ultima etapă a grupei principale de la Euro nu a adus nimic nou pentru naţională, iar jucătoarele antrenate de Burcea încheie turneul din Danemarca cu o singură victorie obţinută, în meciul Polonia, când naţionala a făcut cel mai bun joc al ei.

După meciul pierdut cu Olanda, România a terminat ultima în clasamentul grupei principale de la Europeanul din Danemarca, cu 0 puncte acumulate.

Citeşte şi Cum a încercat Harlem Gnohere să implice un arbitru român într-un scandal de rasism! ,,Am rămas stupefiat”