VIDEO | Remiză cu goluri în Trivale! FC Argeș și Sepsi Sfântu Gheorghe și-au împărțit punctele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 16 februarie 2021, ora 22:02,
FCArgeșSepsi

Meciul restant al etapei a 21-a din Liga 1 dintre FC Argeș și Sepsi Sfântu Gheorghe s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Echipa lui Leo Grozavu a deschis scorul în minutul 22 al partidei de pe stadionul „Nicolae Dobrin”, prin algerianul Rachid Bouhenna.

Gazdele au restabilit egalitatea după pauză prin atacantul împrumutat de la FCSB, Cristian Dumitru în minutul 60 stabilind și scorul final al partidei din Trivale.

În urma acestui rezultat FC Argeș a urcat pe locul 10 în Liga 1 cu 27 de puncte adunate după 23 de meciuri disputate din acest sezon.

De cealaltă parte, Sepsi Sfântu Gheorghe a urcat pe poziția a 4-a în clasament cu 35 de puncte strânse după tot atâtea partide disputate din actualul sezon.

FC Argeș: Greab – Tofan, Turda, Maric, Mușat – Meza Colli, I. Șerban – Drăghici, Palic, C. Dumitru – Malele
Rezerve: Croitoru – Boldor, De Jonghe, Grecu, C. Barbu, Pablo de Lucas, Maes, Năstasie, Ndiaye

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Csiszer, Bouhenna, Mitrea, Ștefănescu – Deligiannidis, Ninaj, Vașvari – Safranko, L. Fulop, Tortella
Rezerve: Collado, Nouvier, Purece, Dumiter, Petrila, Achahbar, Golofca, Aganovic, Tamas