VIDEO | Rangers, în grupele Europa League! Ianis Hagi a dat o pasă de gol genială

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 01 octombrie 2020, ora 23:42,
rangers
rangers

Glasgow Rangers s-a calificat în faza grupelor Europa League, după victoria de pe teren propriu cu Galatasaray Istanbul, scor 2-1. Ianis Hagi a dat o pasă de gol genială la prima reușită a echipei scoțiene.

Rangers a dominat meciul, iar raportul șuturilor pe poartă a fost 4-1 pentru vicecampioana Scoției.

Arfield a deschis scorul în minutul 52, după o pasă perfectă a lui Ianis Hagi, la capătul unei acțiuni spectaculoase, în viteză.

Tavernier a dublat avantajul scoțienilor în minutul 59, după o fază de echipă de nota 10. A centrat fundașul stânga și a înscris fundașul dreapta, cu o lovitură de cap.

Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 78.

Glasgow Rangers ajunge în grupele Europa League pentru al treilea sezon consecutiv. În ediția 2019-2020, echipa antrenată de către Steven Gerrard s-a oprit în faza optimilor de finală.

Ianis Hagi (21 de ani) s-a transferat în această vară la Rangers de la Genk.

ianis hagiEuropa Leaguegalatasaraycalificarehagiglasgow rangersrangersgruperealitatea