VIDEO | Ludogoreț s-a calificat în grupele Europa League! Keșeru a contribuit la un gol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 01 octombrie 2020, ora 23:17,
ludogoreț
ludogoreț

Echipa bulgară Ludogoreț Razgrad a obținut calificarea în grupele Europa League, după victoria din deplasare cu formația bielorusă Dynamo Brest, scor 2-0. Claudiu Keșeru a contribuit la unul dintre goluri, iar Cosmin Moți a fost căpitanul campioanei Bulgariei.

Claudiu Keșeru a jucat până în minutul 77 și a avut mai multe ocazii de gol.

În minutul 73, Ludogoreț a înscris în urma unui contraatac la care a contribuit decisiv și Keșeru. Manu a primit mingea în câțiva metri și a marcat.

Ludogoreț și-a dublat avantajul în minutul 79, după reușita lui Higinio, atacant introdus pe teren în locul lui Claudiu Keșeru.

Ludogoreț Razgrad ajunge în grupele Europa League pentru al patrulea sezon la rând.

În ediția 2019-2020, campioana Bulgariei a fost eliminată în 16-imile de finală de către echipa italiană Inter Milano, una dintre finalistele competiției.