VIDEO | Ramos, prima reacție după ce i-a scos din minți pe fanii români: ”Era greu să înțeleagă”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 septembrie 2019, ora 07:49,
romania spania4

România a pierdut meciul cu Spania, scor 1-2, și a coborât pe locul 4 în grupa F.

Sergio Ramos, minutul 29, și Paco Alcacer, minutul 47, au punctat pentru spanioli, iar Florin Andone a marcat golul României, minutul 59.

După ce a înscris, Ramos i-a scos din minți pe fanii români după ce s-a bucurat la gol. Căpitanul ibericilor a imitat o pereche de ochelari, iar arbitrul i-a dat cartonaș galben pentru că a considerat că a provocat publicul.

Fundașul a explicat la finalul meciului că mesajul său a fost înțeles greșit: ”Am jucat excelent în prima repriză şi ne-am creat multe ocazii. La 2-0, România nu avea nimic de pierdut şi a atacat. Astfel că rezultatul este acesta, dar am muncit din greu până la final pentru a-l obţine.

Am primit cartonaş galben după gol dintr-o confuzie. Arbitrul nu știa că de fapt era vorba de nepotul meu, care poartă ochelari. Sărbătoream astfel pentru el, iar arbitrul a fost derutat. Dar i-am explicat şi mi-a cerut iertare. Era greu pentru el să înţeleagă” a declarat căpitanul Spaniei.